Przełom lutego i marca to czas, kiedy z niecierpliwością i utęsknieniem wypatrujemy jakichkolwiek oznak nadchodzącej wiosny. Pierwsze pogodne dni, pierwsze cieplejsze promienie słońca zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Niestety, przednówek to także okres, kiedy swe największe żniwo zbierają przeziębienia i grypa. Jak radzić sobie z nimi domowymi sposobami? Kiedy katar nie daje za wygraną, warto sięgnąć po herbatę do zadań specjalnych.
HERBATA
Aby napój spełniał swoje zadanie, powinien jednak spełniać również kilka istotnych warunków, z których głównym jest bezdyskusyjnie jakość. Wybierając herbatę, która ma nam pomóc, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej skład i sprawdzić, czy rzeczywiście znajduje się w nim to, co deklaruje producent. Veertea oraz Pallavi to mieszanki najwyższej jakości herbat, które świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie szukamy doskonale wyselekcjonowanych składników. W szerokiej ofercie obu marek znajdziemy nie tylko herbaty czarne, zielone, czerwone, białe, ale również herbatki owocowe i mieszanki ziołowe. To właśnie na nie należy zwrócić szczególną uwagę podczas przeziębienia. Dlaczego?
Herbatki owocowe Veertea to prawdziwe mieszanki suszonych owoców, które nie zawierają sztucznych barwników, dzięki czemu nie wysuszają śluzówki. To bardzo istotne w przeziębieniu. Suszone owoce stanowią cenne źródło witamin. Zarówno herbaty Veertea , jak i Pallavi, pakowane są w higieniczne, pojedyncze saszetki, z których każdą chroni dodatkowo osobna koperta. Dzięki temu zachowują swą świeżość i aromat. Podobnie jest z mieszankami ziołowymi. Zbierany w szczycie sezonu polski rumianek czy mięta posiadają mnóstwo olejków eterycznych. Wykazują także działanie antyseptyczne, dzięki czemu przyniosą ukojenie w infekcjach gardła. Warto spożywać je w dużej ilości, zarówno na gorąco, jak i na zimno. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwoli dodatkowo rozrzedzić wydzielinę i skrócić czas choroby.
DODATKI NA GORĄCO
W czasie przeziębienia i grypy warto mieć w domu kilka dodatków, takich jak imbir, cynamon czy goździki. Te z powodzeniem można zaparzać razem z herbatą. Oprócz smaku i aromatu mają także właściwości bakteriobójcze, a zawarte w nich olejki eteryczne pomogą udrożnić zatkany nos. Działają również rozgrzewająco. Doskonałym sposobem, aby zawsze mieć w domu rozgrzewające dodatki do herbaty są gotowe powidła do gorących i zimnych napojów. Na stronie www.veertea.com dostępne są one w dwóch odsłonach – malina z sokiem cytrynowym oraz imbir z sokiem cytrynowym. To nie tylko fantastyczny skład, ale i niepowtarzalny smak, który podkreśli ulubioną mieszankę herbacianą.
DODATKI NA ZIMNO
Nie wszyscy wiedzą, że aby w pełni korzystać z arsenału, jaki przygotowała nam natura do walki z grypą, niektóre dodatki lepiej stosować przy niższych temperaturach napojów. Należy do nich m.in. miód. Oczywiście jeśli osłodzimy nim ulubioną herbatę wzbogacimy jej smak, lecz by zachował swe lecznicze właściwości, temperatura naparu nie powinna przekraczać 40 stopni. Warto zatem zaparzyć większą ilość herbaty (np. lekko kwaskową Veertea malina z żurawiną), dodać do niej plasterki imbiru, a po wystudzeniu osłodzić miodem dostępnym w naszym sklepie internetowym. Taki napój wypiją chętnie z pewnością także nasze dzieci. W chorobie trzeba szczególnie dbać o ich nawodnienie.
Innym dodatkiem, który lepiej przyjąć „na chłodno” jest cytryna oraz inne cytrusy. Ich wyraźny smak doskonale komponuje się np. z herbatką rumiankową Veertea . Posłodzona miodem będzie działać odkażająco, uzupełni niedobory witaminy C oraz elektrolitów.
Dodatki do herbaty można łączyć ze sobą w dowolny sposób, tworząc tym samym niezliczone kombinacje smaków, aromatów i właściwości. Na stronie www.veertea.com znajdziecie wszystko, czego wam potrzeba – od ulubionych mieszanek herbat, przez wspomniane powidła, po miód. Eksperymentujcie więc i trzymajcie się zdrowo.